Polonya Vizesi İşlemleri Hakkında

Polonya vizesi nereden alınır?

Polonya Konsolosluklarından veya Polonya Konsoloslukları tarafından yeetkili kılınmış polonya vize başvuru merkezleri ve Polonya vize başvuru merkezlerine akredite edilmiş turizm ve seyahat acentalarına vize başvuruları gerçekleştirilerek kısa süreli (C Tipi) Polonya Schengen vizeleri alınabilinecektir. 

Vize başvurularında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Polonya vize başvurularında kullanılacak pasaportların son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması zorunludur. Polonya Konsolosluğu, son 10 yıl içerisinde çıkarılmamış, vize başvuru sahibinin Polonya seyahati dönüşü en az 6 ay geçerliliği olmayan, deforme olmuş, yıpranmış, yeni görünümünü kaybetmiş ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için en az 2 ay geçerli özellikleri taşımayan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvurularını kabul etmemektedir. 

Not : Polonya Konsolosluğu, Polonya vize başvuru merkezleri ve Polonya vize işlemleri üzerine faaliyet gösteren kurumlara sahte belgeler yapılacak vize başvuruları yasalara göre suçtur.

 

Polonya vizesi

 

Kimler Polonya vizesi alamaz?

Polonya Schengen vize müracaatında bulunacak kimseler istisnai durumları dışında işsiz ise, bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimlerini sağlayabilecek düzenli ve yeterli bir gelir düzeyine sahip değil ise ve ya teminat olarak gösterebileceği banka hesabı, tapu, araç ruhsatı ve Türkiye' de bağlayıcı etmenlerini ispat edememesi halinde potansiyel bir göçmen olarak kabul edilecek olması sebebi ile vize işlemlerini başarılı bir şekilde sonlandırma durumu düşük bir olasılık olacaktır. 

Bu ve benzeri koşullara sahip Polonya vize başvurularında bulunacak kimselerin yukarıda belitilmiş bilgileri göz önünde bulundurarak ve bu bilgileri teyit ederek vize başvurularına bu bilgiler dahilinde başlamalı Polonya seyahatlerini vize başvurularının başarılı bir şekilde sonuçlanmasının ardından planlamalıdırlar. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Değildir!