Polonya Fahri Konsolosluğu İzmir

Polonya Fahri Konsolosluğu İzmir

Polonya Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

Adres: 1377.Sokak, No: 3 / 19 A, Alsancak /İZMİR

Polonya Fahri Konsolosluğu İzmir Görev Bölgesi

Aydın, İzmir, Manisa, Muğla

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu Konsolosluk işlemleri

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkiye'nin önemli turizm ve ticaret şehirleri arasında yer alan İzmir'de faaliyet göstermektedir. Polonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmekle görevli olan Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkiye'de yaşayan Polonya vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik, ölüm, belge onayı gibi konsolosluk işlemlerini yerine getirir.

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu, kendi görev alanı içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı kişilerin vize başvurularını kabul eder. Ancak, Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu'nun vize başvuruları konusunda karar yetkisi bulunmamaktadır.

Polonya İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Polonya vizesi için yapılan başvurular, Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanabilmektedir. Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Polonya seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Devamı.....