Polonya Fahri Konsolosluğu Mersin

Polonya Fahri Konsolosluğu Mersin

Polonya Fahri Konsolosluğu Mersin İletişim Bilgileri

Polonya Fahri Konsolosluğu Mersin Adres: İsmet İnönü Bulvarı, Uysal Apartmanı, K: 4 / MERSİN

Polonya Fahri Konsolosluğu Mersin Görev Bölgesi

Mersin

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu, Türkiye'nin önemli turizm şehri olan Mersin'de faaliyet göstermektedir. Polonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmekle görevli olan Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu, Türkiye'de yaşayan Polonya vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik, ölüm, belge onayı gibi konsolosluk işlemlerini yerine getirir.

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu, kendi görev alanı içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı kişilerin vize başvurularını kabul eder. Ancak, Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu'nun vize başvuruları konusunda karar yetkisi bulunmamaktadır.

Polonya Mersin Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Polonya vizesi için yapılan başvurular, Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanabilmektedir. Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Polonya seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Devamı.....